Pertoltice pod Ralskem / neoficiální web

Osazení nového kříže – Kaple sv. Prokopa

V neděli 30.4. došlo ve spolupráci s SDH Stráž pod Ralskem, kterým patří velký dík, k osazení nového kříže s pozlacenými prvky na Kapli sv. Prokopa. Celá akce se protáhla na tři hodiny, neboť velké úskalí bylo dostat plošinu ke kapli, protože z druhé strany u komunikace je elektrické vedení. V průběhu se zjistilo, že nosná tyč původního kříže je značně zkorodovaná a tak došlo i k výměně této tyče. Kříž u uměleckého kováře Viktora Židlického objednala obec po loňské rekonstrukci střechy a klempířských prvků. Kříž je z nerezu a zlacené prvky jsou pro zajímavost ve výši 5.200,-Kč. Původní listiny (nalezené při rekonstrukci – viz dřívější článek) byly vráceny do kupole a bylo přidáno poslední číslo občasníku obce.

Poděkování patří Milanovi Stehlíkovovi a Davidovi Průšovi za osazení kříže. I já jsem se podíval nahoru a udělal pár fotografií – výhled byl nádherný.

V loňském roce proběhla oprava střechy a klempířských prvků z dotace a v současné době jsem v únoru podával žádost o dotaci na opravu fasády. Výsledek žádosti očekávám každým dnem.

Osazení kříže - Kaple sv. Prokopa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog o dění v obci, ale taky mimo ni.