Pertoltice pod Ralskem / neoficiální web

Trať a její zastávka v obci

Rok 1900 se zapsal do historie obce zřízením železniční stanice Pertoltice-Srní Potok, která byla postavena na železniční trati Teplice- Liberec.

Pertoltice_st

RPHT0009

Tato trať vede nad západní části obydlené části obce pod východním úpatím Strážného vrchu. Na severu této obydlené části překračuje po viaduktu silnici do Velkého Grunova. Pak mostem překračuje i Panenský potok a vstupuje na katastr Velkého Grunova.

Zastávka, závorářské stanoviště Pertoltice pod Ralskem leží v km 102,939 mezi stanicemi Mimoň – Brniště. Je přidělena PO Děčín a SDC Liberec. Zastávka je vybavena zvýšeným nástupištěm se zpevněnou hranou typu TISCHER o délce 114 metrů.

Na trase je v obci i několik přejezdů / závor. Níže uvedeny ve směru od Mimoně na Velký Grunov:

P 3403 na km 102,176 – obsluha ručně ze závorářského stanoviště Pertoltice pod Ralskem; trvale uzavřeny, obsluha na požádání, obsluhuje závorář, pohon uzamčen – klíč závorář. Silniční topologie: v obci Pertoltice p. R. – účelová komunikace k obydlí.

IMG_20140220_153912

P 3404 na 102,867 – obsluha ručně ze závorářského stanoviště Pertoltice pod Ralskem; obsluhuje závorář. Silniční topologie: v obci Pertoltice p. R. – polní cesta – přístup na pozemky.

P3404

zastávka Pertoltice pod Ralskem

zastávka Pertoltice pod Ralskem zastávka Pertoltice pod Ralskem _

P 3405 na 103,594 – obsluha ručně ze závorářského stanoviště Pertoltice pod Ralskem; trvale uzavřeny, obsluhuje na požádání závorář. Pohon uzamčen – klíč u závoráře. Silniční topologie: v obci Pertoltice p. R. – polní cesta – přístup na pozemky.

P 3406 na 104,679 – Silniční topologie: v obci Pertoltice p. R. – polní cesta – přístup na pozemky.

pozn. poslední dvě místa nafotím až půjdu tím směrem na procházku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog o dění v obci, ale taky mimo ni.