Pertoltice pod Ralskem / neoficiální web

Vzkazy a inzeráty

Admin nenese odpovědnost za příspěvky jednotlivých uživatelů !!!

 1. Petra Levová

  Děkujeme obci Pertoltice pod Ralskem, všem zastupitelům a jmenovitě panu M. Smolíkovi za rychlé zajištění opravy příjezdové cesty k našemu domu.

  Miloš a Petra Levovi

 2. Diana

  Dobrý den. Mile ženy,objednávate si Avon a ocenily byste výrobky s 15-30% slevou? Stačí se zaregistrovat. Registrace je zdarma a nezávazná.můžete využívat nabídek parfémů za korunu a dalších výhod. Pro nové členky jsou připravený dárky – rasenka,krémy,parfém..faktura splatná 14 dni. Objednavejte pro sebe nebo i pro své okolí a privydelejte si nějakou tu kacku. Pro více info mě kontaktuje. Zdravim

 3. Věra Kolínská

  Objízdná trasa už funguje 🙂

 4. Věra Kolínská

  https://www.email.cz/download/i/_8rQT1TuXMX_y1CK5HQE8C4BI20oAoJK1aIEhE3blK_cmqX5020AYYxDVsWYz2JRlVtu3YE/DIO_III-2708_Velky_Grunov-Havarie_nabrezni_zdi_02.pdf

  Tak na 80 % bude objízdná trasa funkční od pondělí 4.8.2014. Autobusy budou odbočovat „u Rakmil“ a pojedou dolu k rybníku přes mosty k zastávce u OU odtud budou pokračovat na Mimoň. Bohužel zastávku u viaduktu nejsme schopni zajistit.

  • Věra Kolínská

   Dobrý den, tak potvrzeno od pondělí platí nová objížďková trasa. Informace na oficiálních stránkách a dále jsme roznesli letáčky do schránek.

 5. Vera Chládková

  Dobrý den, p. starostko, proč ten hněv a vykřičníky? Jen jsem konstatovala dle rozhodnutí kde se píše „k řízení vydali všichni účastníci a dotčené orgány kladná stanoviska“. Nebylo to nic proti Vám, jen by Vám možná pomohlo, kdyby se ozvali i občané. Ale pokud to bylo tak popudlivé dobře, budu opět mlčící většina. Hezké dny.

  • Věra Kolínská

   Bohužel mi v tomto občané nemohou pomoci. Dokud nebudeme mít statický přepočet únosnosti, tak nám tam objížďku nedovolí ani malým autobusem. Ještě jsem chtěla vyzkoušet naší dopravu, ale Obec nevlastní žádný dopravní prostředek. Možná by mi pomohlo kdyby se ozvali občané, kterých se to týká, a potřebují pomoc. A já bych jí pak řešila individuálně, dle možností.

 6. Věra Kolínská

  Dobrý den,
  V příloze zasílám informaci o úplné uzavírce provozu na sil. III/2708 – Velký Grunov, objízdná trasa pro autobusy pravidelné linkové dopravy je stanovena dle původního DIO, protože Obec Pertoltice p. R. zatím nemá mostní prohlídku na mostech na MK po navrhované objízdné trase pro autobusy. V případě, že mosty unesou zátěž autobusů a toto bude doloženo ze strany Obce Pertoltice p. R., lze odklonit linkovou dopravu přes obec Pertoltice. Bude však nutno doplnit v tomto smyslu DIO, odsouhlasit jej PČR DI (Bc. Gallo), KÚLK OD a následně doplnit stanovení přechodné úpravy provozu – MěÚ Česká Lípa OD ( p. Borecká).

  Zdravím

  Alena Borecká
  dopravní úřad
  odbor dopravy a občanskosprávních agend
  _________________________________________
  MěÚ Česká Lípa,
  nám. T. G. Masaryka 1, 470 36 Česká Lípa
  tel.: + 420 487 885 544
  mobil:
  e-mail: borecka@mucl.cz
  ID DS: bkfbe3p

 7. Věra Chládková

  Pertoltičáci, opravdu Vám nikomu nevadí, že až do 15. září budou autobusy stavět pouze na „rozcestí“? Že starší lidé, kteří nemají auto tahají nákupy takovou dálku? Bohužel všechny orgány vč. Obce Pertoltice p. R. vydaly kladné stanovisko, proč nebyl požadován (asi kvůli zátěži mostu) alespoň malý autobus? Minimálně v době prázdnin by stačil.
  Chládková

  • Věra Kolínská

   Vážená paní Chládková, u Vás obzvlášťě mě překvapuje, že si pletete pojmy s dojmy. Ohledně objízdné trasy, „běhám“ už minimálně týden. Jelikož všechny mosty v obci neměli mostní prohlídky, zaměření ani statický přepočet únosnosti, byla jsem nucena všechny tyto doklady urychleně obstarat. Bohužel statický posudek budu mít nejdříve v pátek a rozhodnutí úřadů padlo již včera, nebylo v mých ani v jiných možnostech posudek udělat dříve. Ale na základě MÝCH jednání za Obec Pertoltice pod Ralskem, jsem vykomunikovala možnost, objízdnou trasu upravit po doložení statického posudku. Viz. okopírovaná zpráva níže.
   A OPRAVDU mě mrzí, že zrovna Vy!!!, která pracujete na jiném obecním úřadě, a tato problematika je Vám známa, píšete takovéto poplašné zprávy.
   Tato situace nastala po HAVÁRII v Grunově, kdy rozhodně nebyla objízdná trasa plánovaná s předstihem dopředu jak to normálně bývá. Tímto chci ZDŮRAZNIT, že mi leží na srdci potřeby našich občanů, a uráží mě takovéto obvinění bez podložených důkazů!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog o dění v obci, ale taky mimo ni.