Pertoltice pod Ralskem / neoficiální web

Zpomalovací prahy – schůze 20.10. (pátek) v 17:00 v kulturním domě

Na oficiální stránky www.pertoltice.cz jsem dodělal připomínky / náměty obdobně jako to má třeba Město Mimoň – dotaz lze dát ze smyšleného jména a pod smyšleným emailem.

V tomto roce ještě všem v obci do schránek „přistane“ letáček (dotazníkové šetření) ke zpracovávanému Programu rozvoje obce Pertoltice pod Ralskem na roky 2019-2024 k různým oblastem – dotazník musí být a program rozvoje taky, schválený dle zákona o obcích, neboť u některých dotací je to plusem, tj. body navíc.

Dne 20.10. od 17:00 proběhne „schůze“ v kulturním domě k problematice zpomalovacích prahů na komunikacích obce (ve zkratce, kdo to chce poblíž svého domu – souhlas PČR již zajištěn) a seznámení se stanoviskem Policie ČR a KSSLK ke komunikaci III. třídy. Dále by měla proběhnout prezentace ohledně DČOV – domácí čistírny odpadních vod, kdy obec v rámci veřejné finanční podpory (schváleno letošního roku) obdobně jako jiná města a obce, kde nebude veřejná kanalizace výstavbu DČOV, toto podpoří po předložení povolení k užívání stavby vodního díla od příslušného vodoprávního úřadu (tj. až po kolaudaci – proběhlém zkušebním provozu) v příslušném roce částkou 10.000,- Kč – http://pertoltice.cz/verejna-financni-podpora-dotace-z-rozpoctu-obce/

Vyžádaná stanoviska ke zpomalovacím prahům

Hezký den, Martin Smolík

zdroj obrázku v náhledu – zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog o dění v obci, ale taky mimo ni.