Pertoltice pod Ralskem / neoficiální web

Dostavba kulturního domu – centrum služeb pro turisty

Jak už jsme Vás dříve informoval, tak byla podána žádost o dotaci na turistické centrum, tj. dostavba II. nadzemního podlaží.

Na základě výsledku jednání výběrové komise Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech vydala ministryně pro místní rozvoj rozhodnutí č. 26/2017 ze dne 13. 6. 2017, kterým byl schválen návrh na poskytnutí dotace
z podprogramu „Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury v cestovním ruchu“ pro žádost o dotaci s názvem „Centrum služeb pro turisty Pertoltice pod Ralskem“, žadatele: Obec Pertoltice pod Ralskem. Navržená maximální dotace je 2 314 467 Kč. Proběhlo zadávací řízení (veřejná zakázka) a zastupitelstvem byl vybrán zhotovitel. Práce jsou v plném proudu.

sal

Udržitelnost projektu je tři roky a po třech letech se případně udělá změna užívání, na což myslí už i současný projekt.

V rámci projektu tam budou sprchy, plošina pro imobilní, udělá se zadní stěna fasády, záchody, komplet rozvody v horní části, stropní konstrukce atd. Bez dotace by se to nejspíš nikdy nedostavělo a proto jsme šli touto cestou.

Pro turisty i místní jsme se rozhodli obnovit “inventář” a tak u úřadu bude nova vylepovací plocha, která nahradí tu dosloužilou a pak připravujeme informační tabule k památkám. Dojde i na odpočinková místa a tak přibudou na několika místech lavičky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog o dění v obci, ale taky mimo ni.