Pertoltice pod Ralskem / neoficiální web

Elektronická aukce / elektřina

Na 27. zasedání zastupitelstva bylo prezentována nabídka, kterou obec obdržela od města Mimoň, aby se i obec Pertoltice pod Ralskem zapojila do elektronické aukce / e – aukce na dodávky plynu a silové elektřiny. A aby byla nabídka prezentována občanům a dalším možným odběratelům elektřiny v obci.

Zastupitelstvo odhlasovalo, že do aukce půjde a že se to pokusí nabídnout.

Za tímto účelem je svolána veřejná schůze na den 12.7.2013 v 18 hod. v kulturním domě. Programem této veřejné schůze by neměla být jen aukce, ale i případné vysvětlení k územnímu plánu, protože dotazníky je nutno odevzdat do konce července 2013 ! 

Vzhledem k tomu, že plyn v obci zaveden není, tak v aukci půjde jen o silovou elektřinu.

Pokud by si chtěl někdo něco bližšího vyslechnout k aukci a termín zde na obci nestíhá, tak v Mimoni mají schůzku o den dříve a to 11.7.2013 od 15 hodin v Domě kultury Ralsko. Více informací je v letáku (v PDF) realizátora aukce. (zdrojem letáku stránky města Mimoň). Předpokládaný termín aukce je v září 2013.

O výhodnosti nechť si každý udělá obrázek sám (např. závazek na 24 měsíců) a půjde o úsporu cca. 10% ze silové elektřiny, jak je uvedeno v letáku, což může být pro větší odběratele již výrazná částka. Podobná nabídka přišla i od Libereckého kraje, ale tam už aukce proběhla viz – aukce Liberecký kraj .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog o dění v obci, ale taky mimo ni.