Pertoltice pod Ralskem / neoficiální web

Úpravy Panenského potoka

Úpravy Panenského potoka se nechystají – blíže viz www.rozhlas.cz ze dne 22.10.2013.

Ve článku zmiňované prodloužení povolení je k nalezení v archivu úřední desky obce zde

Po přečtení každého napadne, proč se projekt tedy nezmění na více efektivní (změnit tedy poměr mezi vynaloženými prostředky a uchráněnými hodnotami) – nejde to – aspoň třeba na části, aby dosáhl na dotace ?

Případně, proč se neseženou peníze jinde.

Napadá mne, že Město Mimoň navštíví 1. listopadu hejtman Libereckého kraje Martin Půta, tak proč jej nepožádat o pomoc v jednání. Pertoltice určitě patří mezi nejčastěji povodněmi zasaženou obec v Libereckém kraji a to, že hejtman má zájem o naši obec bylo možno slyšet na jednom zasedání zastupitelstva v Pertolticích pod Ralskem, neboť bylo sděleno, že se zajímal o dění v Pertolticích pod Ralskem po letošní červnové povodni.

Hejtman Martin Půta má v plánu i veřejné setkání s občany v 17:00 v Kulturním domě Ralsko v Mimoni.

Nedá mi to a napsal jsem dotaz panu Svejkovskému a to k těmto okruhům:

– proč se nenavrhne efektivnější (t.j. poměr mezi vynaloženými prostředky a uchráněnými hodnotami) protipovodňové opatření, aby splňovalo parametr efektivity; když už ne na celém toku, tak vyhodnocení ekonomické efektivnosti jen v některých částech

– zda můžete více rozvést „Povodí Ohře vyzvalo majitele nemovitostí v záplavovém území, aby si zažádali o vlastní ochranu. My jim budeme schopni říci, jakým způsobem chránit nemovitost, a budeme spolupracovat.“ a to jaká vlastní ochrana je myšlena, t.j. co si pod tím představit (např. vlastní mobilní protipovodňovou zeď, zpětné klapky na odpad  … )

– bylo zpracováno více variant protipovodňové ochrany a je možné emailem zaslat vyhodnocení ekonomické efektivnosti schválené varianty

Pokud máte taky dotaz tak tu je email JSvejkovsky@poh.cz

Ještě taková malá poznámka pokud by u starostky někoho překvapila zkratka SLK – Starostové pro Liberecký kraj, ač byla zvolena za Občané pro obec, tak je třeba si dát do souvislosti navrhující stranu pro volby v roce 2010 a to STAN – Starostové a nezávislí. Takže změna strany nebo překlep redaktora ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog o dění v obci, ale taky mimo ni.